Zalety elektrycznych suszarek

By on paź 7, 2014 in Wyposażenie | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Elektryczne suszarki sprawdzają się nie tylko w łazienkach, ale także w kuchniach. Są dobrym rozwiązaniem, gdy w pomieszczeniu nie ma centralnego ogrzewania ani możliwości jego podłączenia. Są estetyczne i nie zajmują dużo miejsca, a wygoda ich posiadania jest bardzo duża.

Jak to działa?

W pomieszczeniach takich jak kuchnia i łazienka zależy nam na miejscu, na którym będziemy mogli wysuszyć ścierki, ręczniki czy bieliznę. Zdarzają się jednak przypadki, że w pomieszczeniu nie grzejników podłączonych do centralnego ogrzewania. Zakrywanie ręcznikami jedynego źródła ciepła mija się zatem z celem. Problem pojawia się także, gdy z jednej łazienki korzysta kilka osób i w pewnym momencie brakuje miejsca do rozwieszenia mokrych rzeczy. Warto wtedy rozważyć zakup elektrycznej suszarki, która nie zajmuje dużo miejsca, jest estetyczna i wcale nie pobiera dużo energii. Na pierwszy rzut oka urządzenia tego typ przypominają grzejniki drabinkowe. W środku mają one grzałkę elektryczną (drut oporowy), która się rozgrzewa gdy przepływa przez nią prąd. Przestrzeń pomiędzy grzałką a ścianką rurki wypełniona jest natomiast powietrzem.

Rodzaje suszarek elektrycznych

Wybierając suszarkę z łatwością znajdziemy model, który będzie dostosowany do naszych potrzeb. Na rynku dostępne są wersje stojące lub przeznaczone do powieszenia na ścianie. Nie należy się obawiać, iż suszarki stojące będą się wywracać pod ciężarem ręczników – maja one specjalną podstawę lub nóżki, które gwarantują stabilność. Na ich korzyść przemawia fakt, iż w dowolnej chwili możemy je przestawić i wykorzystać w innym pomieszczeniu. Kupując suszarkę łazienkową montowaną na stałe do ściany warto wybrać model obrotowy, który jest zdecydowanie bardziej funkcjonalny – można zmieniać ich kąt ustawienia do 180°. Suszarki elektryczne cechują się wysoką odpornością na wilgoć, jednak należy pamiętać, że nie są to urządzenia wodoszczelne.

Istotne parametry

Podstawową różnicą, która rzuci nam się w oczy przy wyborze suszarki, jest wielkość tych urządzeń. Maja one różne wymiary oraz liczbę i kształt wygięć. Najmniejsze modele mają wysokość około 35 centymetrów, natomiast te największe nawet do 120. Na tych dużych modelach można spokojnie powiesić nawet 6 kilogramów prania. Warto jednak przeczytać najpierw instrukcję obsługi i sprawdzić, jakie jest dopuszczalne obciążenie maksymalne. Nie bez znaczenia jest również moc urządzenia. Najmniejsze suszarki mają moc 25W, największe – 210W. Dostępne są także modele, w których mamy możliwość regulacji mocy, w zależności od naszych potrzeb.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *