Zalety wanien z hydromasażem

By on lis 18, 2014 in Porady i pielęgnacja | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Wanny z hydromasażem to bardzo luksusowe wykończenie łazienki. Są one nie tylko bardzo ładne i eleganckie, ale także praktyczne. Ich cena nie jest zbyt mała, ale za taką wygodę bardzo często warto jest zapłacić.
Wanny z hydromasażem to przede wszystkim lecznicza kąpiel w ciepłych bąbelkach. Musująca woda działa kojąco na całe ciało dlatego bardzo często korzystają z niej osoby z różnymi schorzeniami.

Dlaczego ciepły masaż wodą jest korzystny?
Przede wszystkim rozszerza on naczynia krwionośne, przyspiesza krążenie krwi. Tym samym zwiększa się wydzielanie endorfiny, odpowiedzialnej za relaks i uczucie odprężenia. Co za tym idzie, wypoczęty organizm to zregenerowany organizm.

Mechanizm działania

Wanny z hydromasażem opierają się na dwóch typach masażu:

Wodny masaż odbywa się przy udziale pomp zainstalowanych w ścianach wanny. Woda wypływa przez specjalne dysze i od razu masuje ciało.

Masaż powietrzny to z kolei nic innego, jak podmuchy powietrza wytwarzanego ze specjalnych kanałów.
W niektórych wannach dodatkowo zamieszcza się także funkcję podgrzewania wody.
Zarówno dysze powietrzne, jak i wodne mogą być zainstalowane w bocznych ścianach wanny jak i na jej dnie.

Co nam daje ozonowanie
Ozonowanie odbywa się przy pomocy ozonatora. Zwiększa on efektywność masażu perełkowego. Zabieg może zmniejszyć widoczność rozstępów, cellulitu, a nawet zmarszczek.
Dodatkowo działa bakteriobójczo oraz wspomaga lepsze krążenie.

wanna z hydromasazem
Kąpiele w wannach z hydromasażem zalecane są dla osób starszych, które mają problemy reumatyczne lub cierpią na zwyrodnienia stawów. Ciepłe, musujące kąpiele znacznie zmniejszają ich ból, poprawiają nastrój. Dla osób, które mają problem z kąpielami w wannie proponuje się także zakup prysznica mającego specjalną baterię masującą.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *