Zrób łazienkę tam, gdzie chcesz

By on sie 5, 2014 in Nietypowe rozwiązania | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Czasami w trakcie remontu postanawiamy zmienić rozmieszczenie sanitariatów w naszym domu, lub dołożyć nowe. Problem pojawia się wówczas, gdy miejsce projektowanych urządzeń jest znacznie oddalone od pionu sanitarnego, bądź też poniżej poziomu, szamba, bądź oczyszczalni. Niegdyś były to problemy niemal nie do przeskoczenia. Obecnie sytuacja rysuje się zgoła inaczej.

Można śmiało powiedzieć, że obecnie toaletę czy prysznic możemy ustawić tam, gdzie chcemy. Do dyspozycji bowiem mamy nowoczesne urządzenia rozdrabniająco-przepompowujące, dzięki którym nie będziemy mieli problemu z doprowadzeniem odpływu z sanitariatów w do kanalizacji.

Pompy rozdrabniające, pomporozdrabniacze, sanirozdrabniacze

Inwencja twórcza producentów urządzeń rozdrabniających i przepompowujących ścieki nie skupia się jedynie na wymyślaniu nazwy tego urządzenia, ale dotyczy także ich konstrukcji, które różnią się między sobą wieloma szczegółami. Jakkolwiek zasada działania jest podobna. Urządzenie te najpierw przy pomocy ostrych noży rozdrabnia ścieki, a następnie przepompowują je do rury kanalizacyjnej. Całość procesu może trwać ledwie kilkanaście sekund.

Rodzaje pomp rozdrabniających

Pompy rozdrabniające mogą pracować jedynie z jednym sanitariatem – np. urządzenia montowane tuż za ubikacją, lub też z wieloma – wówczas skierować można do niej kilka dopływów ścieków o różnym charakterze. Wśród tego typu urządzeń, znajdziemy szereg różnych rozwiązań. Bez problemu dopasujemy odpowiednią konstrukcję do naszych potrzeb – czy potrzebujemy zapewnić odpływ z prysznica, pralki czy umywalki, czy może rozdrabniacz do odpadów kuchennych, czy wreszcie kompletną przepompownię do wszelkiego rodzaju ścieków.

Montaż

Jeśli chodzi o instalację tego typu urządzeń, to nie powinna ona sprawić większych problemów każdemu domorosłemu hydraulikowi – nic dziwnego, urządzenie to ma ułatwiać, a nie utrudniać życie. Do każdego produktu dołączona jest zresztą szczegółowa instrukcja montażu. Należy pamiętać jednak o tym, że takie pompy potrzebują stałego i uziemionego napięcia sieci elektrycznej. Drugą sprawą jest odpowiednie przemyślenie umiejscowienie urządzenia – nie jest ono bezgłośne, dobrze, gdyby wydobywające się z niego dźwięki nie miały okazji przeszkadzać domownikom.

Bez wątpienia pompy rozdrabniające to świetne rozwiązanie umożliwiające zainstalowanie sanitariatów tam, gdzie do tej pory nie miały racji bytu, jak strychy, piwnice czy inne tego typu pomieszczenia ulokowane raczej z dala od pionów sanitarnych.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *