Jakich błędów unikać aranżując małą łazienkę?

By on kw. 18, 2017 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Wystrój niewielkiej łazienki może przysporzyć dużo kłopotu. Aranżacja takiego pomieszczenia musi bowiem uwzględniać wszystkie funkcje pomieszczenia, a gdzie w tym znaleźć miejsce na estetykę? Na szczęście unikając kilku często popełnianych aranżacyjnych błędów możesz sprawić, że twoja niewielka łazienka będzie funkcjonalna i piękna.

Wystrój łazienki rządzi się swoimi prawami. Niestety wiele osób często powtarza te same błędy, których następstwem jest niefunkcjonalne i nieestetyczne wnętrze. Można ich łatwo uniknąć, zdając się na sprawdzone wnętrzarskie triki. O kilku z nich przeczytasz na http://najem-wynajem.pl/aktualnosci/projekt-malej-lazienki-to-sie-moze-udac-107

Ciemne barwy

mała łazienka, umywalka

Jeśli twoja łazienka jest naprawdę niewielkim pomieszczeniem i dodatkowo jest pozbawiona okna, zdecydowanie zrezygnuj z ciemnych barw. Ciemne płytki lub farba przytłoczą wnętrze oraz sprawią, że będzie się ono wydawało optycznie mniejsze.

Prostokątna wanna lub masywny brodzik

Klasyczna, prostokątna wanna może pochłonąć bardzo dużo miejsca i z pewnością optycznie zmniejszy łazienkę. Jeśli chcesz, aby w pomieszczeniu była wanna, zdecyduj się na model narożny. Dzięki temu oszczędzisz miejsce i będziesz mógł lepiej wykorzystać przestrzeń. Kolejnym błędem, jaki często popełniamy w aranżacji małych łazienek, jest klasyczny, wysoki brodzik. Znacznie lepszym pomysłem jest odpływ liniowy wbudowany w posadzkę. Dzięki temu podłoga w całym pomieszczeniu znajduje się na takim samym poziomie i wydaje się większa.

Wolnostojące meble i sprzęty

deska wc

Stojąca szafka oraz tradycyjna miska ustępowa i bidet, mające odpływy w podłodze to kolejny element wystroju, który optycznie zmniejszy wnętrze. Tego typu rozwiązania lepiej zastąpić sprzętami podwieszanymi – wc w systemie zabudowy podtynkowej oraz podwieszane szafki sprawią, że podłoga będzie widoczna i w ten sposób przestrzeń nie zostanie ograniczona.

Jakich innych błędów unikać aranżując małą łazienkę? Na pewno staraj się unikać nadmiaru mebli, a zamiast nich zdecyduj się na wiszące półki. Ustawisz na nich kosze, w których wnętrzu będziesz przechowywać sprzęty. Podobnie nienajlepszym rozwiązaniem będą ciemne fugi.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *