Łazienkowa hybryda dla oszczędnych

By on lis 26, 2012 in Nietypowe rozwiązania | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Starasz się korzystać z wody w sposób racjonalny? Zależy ci na tym, by zaoszczędzić jak najwięcej kropli i dlatego np. brudną wodę pozostałą po myciu podłogi używasz do spłukania WC? Mamy dla Ciebie znacznie prostsze rozwiązanie: W W (Washbasin Watercloset), czyli sprytne połączenie umywalki oraz toalety.

W W
Chociaż to genialne w swej prostocie rozwiązanie (zaproponowane przez znanego producenta wyposażenia łazienkowego – firmę ROCA) zostało docenione już dwa lata temu (podczas XVII edycji konkursu Dobry Wzór 2010 w kategorii Strefa Domu), to jednak wiele osób jeszcze o nim nie słyszało, a tym bardziej nie zdecydowało się wykorzystać je w swojej łazience.

Washbasin Watercloset to praktyczne wykorzystanie najnowszej technologii Water-reuse (ponownego zużycia wody), która pozwala użytkownikom w znaczący sposób redukować pobór wody – nawet do 25% w porównaniu ze zwykłą toaletą (ok. 3/6 litry).

toaleta i umywalka
Po prostu zużytą np. na mycie rąk czy zębów wodę z umywalki znów wykorzystuje się do napełnienia spłuczki w toalecie (przecież woda do spłukiwania toalety nie musi być krystalicznie czysta). Gdy natomiast zużytej wody nazbiera się w rezerwuarze za mało, to zostanie pobrana zwykła woda.

Ktoś może jednak zapytać, czy ta metoda jest do końca higieniczna? Tak, ponieważ urządzenie wyposażono również w system podwójnego oczyszczania, który eliminuje przykre zapachy i drobnoustroje.

praktyczna umywalka
W W zostało opracowane przez Innowation lab firmy ROCA oraz zaprojektowane przez Gabriele i Oscara Buratti, projektantów studia projektowego Battiston Architects. Urządzenie zdobyło też nagrodę magazynu dla architektów Wallpaper – Gold Winner w kategorii Product Innovation Awards oraz nagrodę Design Plus, co oznacza, że projekt ten zyskał międzynarodowe uznanie.

Funkcjonalne połączenie umywalki i toalety to estetyka, wygoda i ekologia w jednym. Problem może stanowić jedynie znaczny koszt urządzenia (ok. 12 tysięcy złotych), ale na dłuższą metę pozwoli nam ono oszczędzić pieniądze, a przede wszystkim zasoby naturalne. Szukasz innych praktycznych rozwiązań dla Twojego domu? Zajrzyj TU

funkcjonalne rozwiazania

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *