Płytki ścienne w naszej łazience. Jak je dobrać?

By on paź 23, 2016 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Urządzając łazienkę, trzeba dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiednich płytek. Muszą one spełnić pewne wymogi, które wynikają ze specyficznych warunków panujących w tym pomieszczeniu. Jakie płytki wybrać na ścianę?

Nasiąkliwość płytek

Płytki do łazienki wybierane są, ponieważ duże zalety ma ich odporność na wilgoć oraz łatwość w utrzymaniu czystości. Oprócz tego obecnie na rynku jest dostępnych bardzo dużo różnych rodzajów płytek, które dają duże możliwości pod kątem aranżacji wnętrz. Można wybierać pomiędzy wieloma wzorami i kolorami. Do łazienki doskonale nadaje się glazura oraz terakota. Jednak trzeba zwrócić uwagę na ważne parametry, które pozwolą nam ocenić, czy dane płytki będą się dobrze sprawdzały w naszej łazience. Duże znaczenie ma nasiąkliwość. W łazience panuje duża wilgotność, dlatego musimy zwrócić uwagę na ten parametr. Szczególnie w miejscu, gdzie znajduje się kabina prysznicowa, należy mieć to na uwadze. Nasiąkliwość podaje się w procentach. Im niższa, tym lepiej.

Płytki szkliwione dobre na ścianę

Płytki ścienne w łazience nie muszą być antypoślizgowe, w przeciwieństwie do płytek na podłodze. Dlatego tutaj można sobie pozwolić na trochę więcej, ponieważ nie trzeba zwracać uwagi na ten parametr. Dlatego na przykład na ścianę można z powodzeniem zastosować płytki szkliwione, które prezentują się bardzo ładnie, a do tego mamy ich duży wybór. Warto poradzić się sprzedawcy, który będzie nam w stanie powiedzieć, jaki rodzaj płytek nadaje się bardziej na ścianę, niż na podłogę.

bath-1620833_960_720

Kiedy warto zastosować płytki rektyfikowane?

Jeśli zależy nam na perfekcyjnym wyglądzie ścian, to zdecydujmy się na płytki rektyfikowane. Producent takich płytek potwierdza, że ich wymiary są dokładne co do 0,2 milimetra. Kąt natomiast to dokładnie dziewięćdziesiąt stopni. Jeśli planujemy stworzyć wnętrze minimalistyczne i nowoczesne, gdzie nie będzie dużo sprzętów, a właśnie płytki będą najważniejsze, to warto zainwestować w taki materiał. Dzięki temu osiągniemy doskonały efekt. Warto przy okazji poczytać o płytkach podłogowych.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *