Urządzamy łazienkę w stylu skandynawskim

By on lut 27, 2017 in Bez kategorii, Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Wnętrza w stylu skandynawskim są nie tylko modne, ale również niezwykle praktyczne. Ich urządzanie polega na łączeniu jasnych, z pozoru zimnych wnętrz z dodatkami. W rezultacie otrzymujesz pomieszczenie przytulne i funkcjonalne. Zobacz, jak zaaranżować łazienkę w stylu skandynawskim.

Pragmatyzm i estetyka

Skandynawska łazienka musi być praktyczna i uporządkowana. Meble powinny być jak najbardziej funkcjonalne – ich proste fronty łatwo jest utrzymać w czystości. Zaletą mebli utrzymanych w nowoczesnej stylistyce jest też to, że posiadają mnóstwo udogodnień, takich jak samozamykające się, ciche zawiasy i pojemne szuflady, w których zmieścisz wszystkie kosmetyki. Styl skandynawski stawia na jasne barwy, dlatego też takie powinny być meble.

lazienka

Kolory skandynawskiej łazienki

Jeśli chcesz urządzić łazienkę w skandynawskiej stylistyce, wybierz jasne kolory mebli i wykończenia ścian czy podłóg. Najbardziej trafionym wyborem będą biele i szarości. Biały kolor dodatkowo optycznie powiększy przestrzeń. W łazience nie powinno też zabraknąć drewnianych elementów. Bardzo dobrze będzie wyglądać blat z drewna, na którym stoi szklana misa umywalki.

Kabina prysznicowa w skandynawskiej łazience

Jeśli wybierasz kabinę prysznicową, jej budowa powinna być jak najbardziej minimalistyczna. Kwadratowa kabina zbudowana ze szklanych tafli to idealny wybór. Prysznic typu walk-in sprawi, że łazienka będzie przestronna, a dodatkowo nie będzie krępował ruchów przy korzystaniu z natrysku.15

Dodatki do skandynawskiej łazienki

Dodatki są bardzo ważne, ponieważ tworzą nastrój. Beżowy dywanik łazienkowy ociepli białą posadzkę i zapewni przyjemną miękkość dla stóp, gdy wyjdziesz spod prysznica. Wiklinowy kosz na akcesoria będzie pasował do drewnianego blatu. Na jasnej ścianie będą wyróżniać się obrazki w kontrastujących czarnych ramach. Mogą to być czarno-białe fotografie, napisy lub grafiki. Jeśli w łazience jest okno, na jego parapecie możesz postawić prostą doniczkę z kwiatami – do skandynawskich wnętrz pasują palmy, sukulenty i juki.

Tutaj przeczytasz więcej o skandynawskich wnętrzach: http://zycienaszczycie.pl/urzadzic-lazienke-stylu-skandynawskim/

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *