Ważny szczegół – kosz na pranie

By on gru 17, 2016 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Kosz na pranie do ważny dodatek w każdej łazience. Niektórzy twierdzą, że jego obecność nie ma większego znaczenia, ponieważ brudne ubranie można wkładać od razu do pralki. Warto jednak zastanowić się, czy faktycznie jest to higieniczne rozwiązanie.

Ponadto takie pranie nie jest odpowiednio segregowane i sami dokładamy sobie pracy, nie wspominając o tym, co zrobić w takiej sytuacji z praniem, które zostaje na ten moment.
Kosz na pranie powinien znajdować się w każdej łazience. Problem tylko jaki kosz wybrać? Zdecydować się na osobny przedmiot, czy kosz ukryty w meblach?

Wiele modeli do wyboru

Producenci akcesoriów łazienkowych wychodzą naprzeciw najbardziej wymagającym klientom, dając im do wyboru wiele modeli koszy na pranie. Obecnie najbardziej popularnym i najczęściej wykorzystywanym jest kosz na pranie wbudowany w meble. Najczęściej jest to wąska szafka, w kształcie prostokąta, która otwiera się po pociągnięciu do siebie. W środku znajduje się pojemnik – plastikowy lub pleciony z metalu, wszystko zależy od danego modelu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ zajmuje niewiele miejsca. Ponadto taki kosz jest wytrzymały, nie brudzi się i zazwyczaj dopasowany jest do reszty wyposażenia łazienki.

bathroom-690774_960_720

Kosze wiklinowe

Jeżeli chodzi o inne, równie popularne kosze na pranie to dużym zainteresowaniem cieszą się kosze wiklinowe. Przede wszystkim jest to opcja na każdą kieszeń, ponieważ najprostsze modele to wydatek od dwudziestu złotych. Ponadto producenci zadbali o to, aby takie kosze dostępne były w różnych wersjach kolorystycznych. Często zdobione są materiałami dekoracyjnymi, napisami, czy ciekawymi grafikami. Są łatwo dostępne i nawet jeżeli się zepsują, to zawsze można wymienić je na nowe. Jeszcze więcej ciekawych informacji znajdziesz w artykule Pomysłowy kosz na pranie.

Z kilkoma przegrodami

Wśród ciekawych opcji rynkowych są również kosze na pranie z kilkoma przegrodami. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że przykładowo w przypadku trzech różnych komór, segregujemy pranie na białe, kolorowe i ciemne. Po zgromadzeniu całego pojemnika wkładamy pranie do automatu, bez dodatkowego czasu poświęcanego na segregację. Jedynym minusem w tym przypadku jest niestety miejsce, które zajmuje taki kosz.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *