Jaki kolor płytek do łazienki?

By on lis 5, 2012 in Nietypowe rozwiązania | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Urządzając łazienkę musimy pomyśleć o wielu aspektach. Jednym z nich jest wybór koloru płytek. Dziś postaramy się zaprezentować wszystkie za i przeciw łazienki jasnej oraz łazienki ciemnej. 

Jasna łazienka

Łazienka jasna kojarzona jest przede wszystkim z czystością. Jasne kolory idealne będą w łazience małej, gdyż optycznie zwiększają jej metraż. Wybierając jasne płytki sprawimy, że wnętrze pomieszczenia stanie się przestronniejsze i bardziej sterylne. W takich warunkach przebywanie w łazience stanie się przyjemniejsze. Jasne kolory idą także w parze z możliwością wypełnienia jej w stylu nowoczesnym. Biały kolor to bowiem kolor związany z aspektem współczesności.  Co więcej, mimo iż biel wydaje się być kolorem chłodnym, z pomocą pewnych dodatków, można uzyskać wnętrze przytulne lub żywe (np. poprzez zielone akcesoria). Biel widoczna jest także w stylu skandynawskim, który cieszy się coraz większą popularnością.

Jakie są wady białych płytek? O jasną łazienkę trzeba niestety bardzo dbać. Trzeba się liczyć z tym, że widoczne będą na niej wszystkie pyłki oraz włosy. Częste i dokładne mycie łazienki nie jest wskazane dla osób starszych czy chorowitych.

jasna lazienka

Ciemna łazienka

Druga aranżacja dotycząca płytek jest ich ciemna kompozycja.

Największą wadą ciemnej łazienki jest to, że może optycznie pomniejszyć wnętrze. Mimo to, wiele osób decyduje się na taki krok i wybiera tą opcję wyposażenia wnętrza. Wybierając ciemne płytki można także wyeksponować meble łazienkowe. Dzięki temu, jaśniejsza umywalka czy wanna będą w ciekawy sposób wyróżniać się w ciemnym tle. Podobnie jak w przypadku bieli, ciemne wnętrza w połączeniu z innymi kolorami (np. z czerwienią) mogą być namiastką wnętrz nowoczesnych.

ciemna lazienka

A może biel i czerń?

Jeśli uważasz, że posiadanie łazienki w jednym kolorze jest nudne warto pomyśleć o połączeniu kolorów jasnych z ciemnymi. Jak? Najprostszym połączeniem obu barw jest zastosowanie jednego na podłodze, drugiego zaś na ścianie. Jeśli nasze płytki podłogowe będą białe, a ściana ciemna, wnętrze wyda się większe. Z drugiej strony, mając ciemne płytki podłogowe, a jasną ścianę, łazienka nabierze światła.  Możemy również z naszych płytek ułożyć szachownicę i tym samym nadać wnętrzu wyjątkowego charakteru.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *